LML: Ducks taisteli pisteen Loimulta

Ducks taisteli pisteen Loimulta kahden hävityn erän jälkeen. Paikka viimeisenä pudotuspeleihin on nyt tasapisteissä Karelian Hurmoksen kanssa. Eivätkä Etta ja Loimu myöskään voi vielä olla varmoja kahdeksan joukkoon pääsystään.

Vantaa Ducks – Raision Loimu 2-3
(23-25, 20-25, 27-25, 25-15, 8-15)
Koti:Strugar 27/+20,Carmody 14/+8,Kankaanpää 13/+8
Vieras:Ferreira 28/+22,Hershko 19/+12,O´Dea 13/+10

Liiga hiljentyy viikonlopuksi Suomen Cupin finaalien vuoksi.

JoukkueO3210EEPP
Hurrikaani-Loimaa242020267-181974-166764
Savo Volley221632162-221885-162156
Akaa-Volley221440457-281915-164450
VaLePa201413253-231692-149647
Tiikerit23934747-441991-201537
Raision Loimu213531033-501658-174922
ETTA224141331-551695-189218
Karelian Hurmos222421430-571861-200916
Vantaa Ducks243231625-631696-194716
Team Lakkapää221041718-631501-18287

Tammikuun ottelut
21.1.
18:30 Akaa-Volley – VaLePa
22.1.
18:30 Tiikerit – Savo Volley
23.1.
18:30 Hurrikaani-Loimaa – Raision Loimu
24.1.
18:30 Team Lakkapää – VaLePa
25.1.
15:30 ETTA – VaLePa
17:00 Savo Volley – Hurrikaani-Loimaa
17:00 Raision Loimu – Vantaa Ducks
17:00 Tiikerit – Akaa-Volley
26.1.
17:00 Team Lakkapää – Karelian Hurmos
27.1.
18:00 ETTA – Karelian Hurmos
29.1.
18:30 Vantaa Ducks – Raision Loimu

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Google photo

Olet kommentoimassa Google -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s