LML: Savo-Volley vahva, Vampula yllätti ilman uusia vahvistuksiaan

LP Vampula pelasi naisten lentopalloliigassa vielä ilman uusia vahvistuksiaan, mutta aiheutti silti LP Kangasalalle kauden toisen pisteettömän ottelun. Vahvasti erien loputkin pelannut Vampula vei pelin suoraan 3-0 serbialaisten vahvalla esityksellä.

LP-Vampula 25 25 25 3
LP Kangasala 23 22 22 0
Cveticanin 19/+10 Marshall 14/+3
Jakic 10/+9 Laakkonen 8/+5
Andrikopou 9/+3 Miniuk 7/+7

Yleisöä: 445

Kuusamo 25 25 26 3
Puijo Wolley 16 10 24 0
Wasserfall 14/+9 Hujanen 10/+2
Lambert 14/+8 Autere 7/+4
Wruck 11/+10 Ruuska 4/-6

Yleisöä: 361

Savo-Volley jatkoi vahvasti vieraskiertueensa toisena päivänä, ja haki Akaasta voiton 3-0. (Kuva: Tapio Hartikainen)

ETTA – Tiikerit 1-3
23-25, 23-25, 25-21, 25-27
Koti:Helenius 16/+12,Sorvoja 11/+7,Marttila 6/+5
Vieras:Hänninen 11/+6,Mäkinen 11/+10,Keskinen 7/+7
Katsojia: 512

Akaa-Volley – Savo Volley 0-3
20-25, 24-26, 21-25

Karelian Hurmos – Hurrikaani-Loimaa 0-3
17-25, 17-25, 18-25
Koti:Kaunisto 8/-1,Sillanpää 5/-3,Härkönen 5/+3
Vieras:Ropponen 15/+10,Mäkinen 11/+2,Suomalaine 8/+6
Katsojia: 220

JoukkueO3210EEPP
Hurrikaani-Loimaa231920264-171974-166761
Savo Volley211622159-201885-162154
Akaa-Volley211440356-251915-164450
VaLePa191412251-201692-149646
Tiikerit22933745-411888-190836
Raision Loimu203431030-481658-174920
Vantaa Ducks233221623-601696-194715
ETTA213141328-541695-189215
Karelian Hurmos212321427-551754-190614
Team Lakkapää211041617-601501-18287

Seuraavat ottelut
14.1.
18:30 Karelian Hurmos – Tiikerit
15.1.
18:00 ETTA – Team Lakkapää
18:30 VaLePa – Savo Volley
18:30 Hurrikaani-Loimaa – Akaa-Volley
16.1.
18:30 Vantaa Ducks – Raision Loimu

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Google photo

Olet kommentoimassa Google -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s